Ara
Close this search box.

Evet HAYIR oyunu

 

1992 doğumlu bir piyanist.

O her şeyin kuşkusuz en iyisini ve en doğrusunu bilen yüce dünya liderine hakaretten tutuklanmış.

Piyanistin elleri kelepçeli.

Ne söylemiş, nasıl bir hakaret kimsenin haberi yok.

Böyle bir haber Fransa’da olabilir mi?

 

Devletle iş yaparak büyük paralar kazanan, Lordlar kamarasına çok yakın bir sözde iş adamının “biz bu İngiliz halkının a… koyacağız” şeklinde bir haberine rastlama şansınız nedir İngiltere’de?

 

A.B.D’de bir savcının seçim öncesi çıkıp bir aday, ya da yapılacak bir referendum konusunda fikirlerini açıklaması, tehdite varan söylemlerde bulunması mümkün müdür, ne dersiniz?

 

Erkek hastaya bakmayan tesettürlü kadın doktorlar sonrası tek tip adı üstünde, “üniforma”yı kabul etmeyip tesettür giymesi kabul edilen bir genelkurmay var mıdır, yarın bir gün haremlik, selamlık olur mu karargahta? Kuzey Avrupa’da yaşasanız böyle bir soru aklınıza gelir miydi?

 

10 sene öncesine kadar orta halli bir lokanta görmemiş bir takım silik gençlerin birden bire karunlar kadar mal sahibi olup milyarlar kazanan, kimsenin dokunamadığı, bu gelirin nereden geldiği sorgulanmadığı, askere gitmeyen, vergi vermeyen ve hemen hepsinin ya devlet görevlilerinin çocukları ya da yakınları olduğu bir ülke hayal edebiliyor musunuz?

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığını babasından aldıktan sonra karısını birinci Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapan Aliyev haberini izleyince aklınıza ilk gelen isim kim mesela?

 

Deve de demiş, “zaten nerem düzgün ki”!

 

Hiç kafa yoruyor musunuz, egemenliğimi, evimin tapusunu gidip bir kişinin üzerine sorgusuz, sualsiz teslim edeceğim derken içinize hiç mi şüphe düşmüyor?

 

Bu işte bir ahmaklık var diyor musunuz?

Evet mi, HAYIR mı?

 

Kaya Boztepe

23 Şubat 2017

 

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir