Ara
Close this search box.
Benimle İlgili Bilmek İsteyebilecekleriniz

Kaya Boztepe Kimdir?

Kaya Boztepe 22 Ağustos 1964’de Chicago, Illinois’de doğdu. Ailesinin Türkiye’ye kesin dönüş yapmasıyla orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji ve English High School’da tamamladı. Yüksek tahsili için tekrar Amerika’ya döndü. CUNY Queens College ve Baruch College’da Ekonomi ve İşletme okudu.

Planet Green NY firmasının CEO’su olan Kaya Boztepe aynı zamanda TED İstanbul Vakfı temsilcisi, College Prep ve Atatürk Society of America yönetim kurulu üyesidir.

Aralarında bir çok Fortune 500 şirketlerinin de bulunduğu iş dünyasında üst düzey yöneticilik yapan Boztepe başta Wal-Mart zinciri olmak üzere organik, dönüşümlü ürün, arıtma ve doğal enerji projelerini başlattı. Dünyanın bir çok şehrinde gerek bu konularda, gerek yöneticilik, iş idaresi, iletişim, insan kaynakları ve kişisel gelişim konularında eğitim ve seminerler veren Kaya Boztepe, Atatürk Society of America  adına da dünyanın bir çok ülkesinde Atatürk seminerleri vermektedir. Burs imkanları, okul ve meslek seçimi, Kongre, Senato ve Beyaz Saray’da stajyerlik ve lobi faaliyetleri konularında da gençlere yol gösteren Boztepe Türk Amerikan Gençlik Derneği kurucusu ve ilk Başkanıdır.

İlk Türk Günü Yürüyüşleri, toplum örgütlenmesi, Kongre, Senato ve Beyaz Saray ile ikili ilişkiler başta olmak üzere, Türkiye’yi ilgilendiren her konuda aktif olarak çalışmalar yapan Boztepe uzun yıllar Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Kongre Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, 2 dönem üst üste Genel Başkanlık görevinde de bulunmuş, halen Türk Amerikan Dayanışma ve Dostluk Gurubu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Kaya Boztepe yazar, motivasyonel konuşmacı ve eğitim danışmanıdır.

Özgeçmişimi Görüntülemek İster Misiniz?

Başkaları Ne Diyor?