Ara
Close this search box.

Güzel Bir Gün Hamd’olsun, Hayırlı Olsun!

images

Bir de Türkiye’de güzel şeyler olmaz derler!

İşte buyrun, senelerdir hayalini kurduğumuz, günümüz Türkiye’sinin şu an en önemli gündem maddesi olması gereken haberi aldım.
Hamd’ü senalar olsun, Taksim’de nihayet camii yapılacakmış.
İnşallah Çamlıca tepesindeki camii’den de büyük olur,
Halk zaten Cuma’ları kılacak camii bulamıyordu.
Yok efendim metrekare başına herkese camii düşüyormuş, okul yapılmıyormuş, hastane yapılmıyormuş; Be hey zındıklar, İnşallah her haneye bir camii düşecek. Bu kafayla sizin başınıza camii kadar taş düşer.

FullSizeRender-1

O içinin güzelliği dışa vuran, kuşkusuz her şeyin en iyisini bilen büyük dünya liderimiz yeni bir fon oluşturdu. “Varlık Fonu”. Dünya lideri olmak böyle bir şey. Arap parası durmuş olabilir, satacak KİT kalmamış olabilir, üretim, ziraat, ticaret durmuş, bir tek dolar durmamış olabilir. Demokraasilerde çözüm tükenir mi?
Hop geldi fon, gitti elde kalan tek don!

Bu fonun başına da resimde gördüğünüz, sırım gibi bir delikanlı olan, dürüstlük abidesi, onurlu, kişilikli, bilgi ve kültürüyle insanları katıla, katıla ağlatan nam’ı diğer “jöleli” yiğit bulut efendiyi getirdi. Bu jöleli yiğit, yalan söylememesi, yalakalık yapmaması, gördüğü gerçekleri olduğu gibi dosdoğru ifade etmesi ve mütevazı kişiliği ile bilinir. Allah onu yetiştiren ananın, her türlü iyiliğini versin, mutlaka herkes her gün o yiğit’in anasının hatta tüm ölmüşleri, akraba ve ecdadının arkasından dolu, dolu okuyordur.
Ben şahsen günde 5 vakit tüm sülalerine okuyorum hamd’olsun.
Sevaptır, elimizden şimdilik u kadar geliyor.

Diğer üyelerin kifayet, beceri ve kişilikleri de, maşallah, en az jöleli gibi. Yani insanın Nobel Barış ödülü veresi geliyor, bu kadar olur.

Ekonomi’de de son derece becerikli insanlar, yoksa zaten 10 sene içinde böyle karun gibi varlıklı olamazlardı, değil mi?

Varlık Fonu ancak böyle varlıklı insanlarla yürütülür, yürütmeyi bilmeyen insanın varlıkla ne işi olabilir?

Tabii bazı bölücü, PeKaKa ve ismi lazım değil dış mihraklar şimdi bunlara da takarlar. Yahu taksa n’olur, ne fon kurup başına kimi koyacağımızı da sizden öğrenecek değiliz elhamdüllillah.

Kaya Boztepe

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir