Ara
Close this search box.

Yeni Başkan Adayım Kim Olmalı ve Kim OLMAMALI!

Getirdikleri bu saçma sistem kendi ayaklarına dolanacak.

Yapılması gereken çok da zor değil.

Hatta eski sisteme göre daha kolay.

Birinci hedef iyi bir isim tespit etmekle başlıyor.

İster sağ, ister sol olsun fark etmez. Ortak payda vatanın birliği, bütünlüğü, bölünmezliği, Atatürk ve Laik Cumhuriyete inanmış olmaları, hukukun üstünlüğü ve geçmişlerinin temiz olması. Yani yandaş, ihale, avanta ve benzeri çirkinliklerle isimlerinin anılmamış olması.

İsmi duyulmuş, tanınmış olacak.

Hem sağ hem de soldan oy alabilecek, Anadolu’da bağdaş kurup yer sofrasına oturabilecek, kraliyet ailesini entellektüel, bilgi ve kültürüyle etki altına alabilecek, diplomat, ekonomist ve devlet adamı olacak.

Babam neden evlenmek istemediğimi sormuştu sonra da nasıl birisini arıyorsun demişti. Ben de “güzel olacak, bilgili, eğitimli, kültürlü ve entellektüel olacak, lisan bilecek, eli maşalı ama espirili olacak” vesaire diye anlatırken sözümü kesmişti. “Öyle biri yok, olsa ben alırdım” demişti.

Şimdi sizler de böyle bir lider var mı diye düşünüyorsunuzdur.

Bir de üstüne üstlük tanınmış olacak.

Var mı böyle bir isim?

Evet var.

Bitmedi.

Bu isim partili olmasa da olur hatta ancak partili olursa işler özellikle maddi anlamda kolaylaşır.

Sonra bu ismin yanına halka ilan edilecek çok sağlam bir kabine gerekiyor. İnsanlar oy vermeden önce kabine ya da en azından Başkan yardımcılarını bilecek. Bu şekilde farklı siyasi geçmişi olan insanların bile bir isim ve bir çatı altında birleşiyor olmasının gücü ortaya çıkacak.

Bu seçimde “hayır” oyu kullanan insanlara projeler anlatılacak. Ekonomi, eğitim, sağlık, ziraat, üretim ne kadar ciddi ve uygulanabilir proje varsa hazırlanıp bu işin ehli kimselerce anlatılacak.

“Evet” oyu verenlere de kesinlikle hesap soracağız filan denmeyecek. Bilakis “cennet” vaat edilecek.

Millet olarak bize 10 numara büyük gelen demokrasi yerine ilk 3 ya da 5 senelik bir program yapılarak öncelikle fabrika ayarlarına dönüş ve ileriye yönelik atılım hesapları yapılıp uygulamaya geçilecek daha sonra da sıra doğru bir anayasa hazırlanmasına gelecek.

Kim Aday Olmasın?

Böyle bir aday ve kabine kim olur sorusundan önce kimlerin olmaması konusunda hemfikir olmamız gerekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın bu koltukta oturmasını istemeyen herkes birleşmeli.

Bunu yapabilmek için de ilk ve öncelikli olarak Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli isimlerinden kurtulmamız gerekmektedir.

Önce bu konuda anlaşalım.

Ne dersiniz?

 

 

 

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir