Ara
Close this search box.

Tek Yürek

Yürekleri dağlayan şehit cenazesinden bir kare.

Şehidin babası tabutun önünde diz çökmüş, gözyaşı içinde, bizim akape başkanı ve dahi büyük dünya liderimiz ise “seçim kampanyası erken başladı” yorumlarına sebep olan pozuyla, dirseği tabutun üzerinde, konuşma yapıyor.

Çok yakışmış.

Bu arada Bilal’in “Zeytin Dalı Harekatı” kapsamında kullanılan İHA Kumanda merkezinde ne işi var?

Şehzadeler istedikleri yere girebiliyorlar mı?

Harekat kaçınılmazdı.

Önlem alınmasa bunun getirileri çok daha ağır olacaktı, bu kesin. Bu yüzden tek yürek olarak bu harekatı desteklemek gerekiyor.

Bunu yaparken de bu günlere bizi kimler getirdi sorusunu da sormak lazım.

Esad neden Esed oldu?

Biz şimdi Amerika’ya PeKaKa uzantıları ile iş birliği yapıyorsunuz diye nasıl kızıyorsak, Esad da bize “benim iç işlerime karışıyorsunuz, hükümet karşıtlarını İstanbul’da toplayıp bana karşı örgütlüyorsunuz” diye var gücüyle bağırıyordu.

“Ben sıkıntıya düşersem siz de düşersiniz, bu sınırları ben kontrol edemezsem, başkaları eder” diye uyarılarda bulunuyordu.

Özgür Suriye Ordusu denilen sözde teşkilat Katar maaşlı teröristlerden oluşuyor. Otobüsler dolusu sözde ordu üyeleri Türkiye’den sınıra giderken dünya kamuoyunda insanların aklına “bu adamlar da nereden çıktı” demek gelmiyor mu?

  • Bu sözde açılım sürecini başlatan kim?
  • Vatanseverleri sahte belgelerle içeri atarken teröristleri seyyar çadırlarda mahkeme kurup davul zurna eşliğinde Türkiye’ye kabul eden, onları davalarda sanık yerine tanık gösteren kim?
  • Barzani’yi baştacı yaparak iş adamları ile bir araya getiren kim?

 

Yargının, sargının, yürutmenin, üretmenin, velhasıl her şeyin tek elden yönetildiği bu saçma yönetim sistemi içinde “büyük dünya liderimize gazi ünvanı verelim” diyen yalakalardan kurtulmadan kurtulamayız.

Bu dahili bedhahlarla mücadele etmek, PeKaKa uzantıları ile mücadele etmek kadar önemli.

 

Kaya Boztepe

24 Ocak 2018

 

 

 

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir