Ara
Close this search box.

Kıskanç Dış Mihraklar

Allah’ın yer yüzündeki gölgesi, kuşkusuz her şeyin doğrusunu bilen, jinekoloji’den eğitime, şöförlükten ekonomiye kadar her konuya vakıf büyük dünya liderimiz “onların doları varsa bizim de Allah’ımız var” dedi. Oysa Allah ile kur arasına girilmez! Kaldı ki dolarcılara sordum, söylediklerine göre onların da Allah’ları varmış.

“Hacı Tayyip gözünü milletin yastığının altına dikti diyor bazı utanmazlar”. Ben orada pek bir şey kaldığını sanmıyorum. Milletin yastığını yorganını bırakıp “şimdi halkın bir tarafına koyacağız” diyen yandaş inşaatçı Cengiz, mütevazı gazeteci maaşlarından arttırdıklarıyla boğazda yalılar alan jöleliler, alnının teriyle para kazanan Nagehan (ne yaparken terlediği önemli değil) ile Güler Sabancı gibi dik duruşlu, omurilikli, dürüst ve düzgün kimselere sorsalar daha yerinde olmaz mı? Bence Ertuğrul Özkök bu konu olmasa da Fransız şarapları hakkında derhal güzel bir yazı yazmalı.

Neyse ki büyük dünya liderimiz Hacı Tayyip, ekonomi’den sorumlu kuvvetli bir bakanlık kurarak başına damat berat’ı getirdi de başta ülkemiz olmak üzere, yavru vatan Kıbrıs, Azerbaycan ve tüm dünya’da Türkiye’nin güvenirliliği arttı.

Siz bakmayın bizi kıskananlara.

Tüm dünya yeni açılacak havaalanı ile büyük projelerimizi konuşuyor. Trump kıskançlıktan ne yapacağını şaşırdı.

Yok dolar, borsa danışıklı dövüşmüş de, yandaşlar büyük şirketleri yok pahasına alıyormuş da, mışmış da mışmış.

Sanki borsa’yı, Merkez Bankasını siyaset yönlendiriyor.

Cahil bunlar cahil.

Şimdi devlet tasarrufa gidecek, damat berat söyledi.

Dış mihrak ve bazı ismi lazım değil kıskanç kimseler hemen fitneye başladılar. Neymiş?

Konularının uzmanı bir birinden kaliteli yüzlerce danışman maaşları, makamlar, makam arabaları, saray masrafları, saray çalışanları hatta sarayın sadece Hacı Tayyip menüsü için hazırladıkları katgı maddesiz özel organik ürünler ve bıldırcın yumurtaları bile büyük masrafmış.

Gözleri büyük dünya liderimizin kursağında.

 

Allah’ı yok bu dış mihrakların.

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir