Ara
Close this search box.

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Sadece imam hatip yetiştiren okullar yerine, çağdaş zihinler, teknik elemanlar, uzmanlar, sanatçılar, sporcular, sağlıkçılar, ziraatçiler yetiştiren okulların olduğu bir Cumhuriyet Bayramı istiyorum. 

Herkesin üç çocuk, beş çocuk yapması yerine bakabilecekleri, zamanlarını, sevgilerini verebilecekleri, hayatı paylaşıp, gelecek verebilecekleri kadar çocuk yapmalarını istiyorum. 

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, hedefleri olan, ümitleri olan, değerleri olan, bilgili, kültürlü, saygılı, soran, sorgulayan gençler istiyorum. 

Eğitim ve adalet sisteminin önemini kavrayan dünya vatandaşları yetiştirmek istiyorum, insanlara, çevreye, hayvanlara duyarlı. 

Başkalarını mutlu ederek mutlu olan insanlar hayal ediyorum. 

Belediye otobüsüne binen Başbakan, Kırmızı ışıkta bekleyen bir Cumhurbaşkanı, milletin vekillerinin millet için çalıştığı bir meclis istiyorum. 

Kökeni ne olursa olsun bu ülkenin vatandaşıyım diyen, laik Cumhuriyete, bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne, hukukun üstünlüğüne inanan, oluşabilecek tehlikelerde sorumluluğu eline alıp tek vücut olacak gençlerle kutlamak istiyorum bu en büyük bayramı. 

Gözünün içi gülen yakışıklı beylerin şapkalarını çıkararak selamlaştıkları günleri, güzel giyimli, donanımlı, bilgili, kültürlu insanları, zarif bayanları özlüyorum.

Eleştiri yaparken bile nezaketlerini koruyan vatandaşları, eski bayramları özlüyorum. 

Fener alaylarını da. 

En çok da Atatürk’ü özlüyorum.

Her şeyimiz varken hiçbirşey yapamıyoruz. 

O hiçbir şey yokken her şeyi yapmış.

Özellikle son zamanlarda bizi derinden yaralayan olaylar yaşadık, şehitler verdik. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. 

Onun bizlere emanet ettiği bu vatanda kurduğu düzeni ve bayrağı daha yukarıya taşımak için çırpınan insanları görebileceğim bir Cumhuriyet Bayramı istiyorum. 

Bugün en büyük Bayramdır. Kutlu olsun.

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir