Ara
Close this search box.

Açık Çağrı

Cumhurbaşkanı toplamış yine muhtarları konuşuyor.
“Varsa, yoksa Erdoğan, sanki seçime girecek benmişim gibi” diyor.
Çünkü çok ama çok tarafsız.
Sevecen, şirin, yüreği sevgi dolu. Muhalefet partileri seçim öncesi sadece Akepe ile mücadele ettiler, Cumhurbaşkanı hiç karıstı mı?Sanki makamından aldığı kudretle sahalara iniyor. 

Bir kere Akape’nin başında sağlam mı sağlam, sözünün eri, bilgili, kültürlü, kendi iradesiyle hareket eden bir Başbakan var.

Geçelim…

Erdoğan kararını daha seçimden once vermişti bence. Oy durumuna göre adım, adım ne yapacağının hesapları yapılmıştı. Koalisyon numarasıyla Davutoğlu’nun insanlarla dalga geçer gibi gezinmesi ve 45 günlük süreyi yemesi sizce kimin tasarrufu?

Kendimiz yazıp, kendimiz okuyoruz. 

Erdoğan Aksaray’da oturmaya devam ettiği sürece “böyle gelmiş böyle gider”. 

Başta CHP ve MHP olmak üzere, Hepar’dan, DSP’ye, Vatan’dan, Anadolu’ya, DP’ye kadar herkes bir araya gelip şimdiden gelecek seçimin hesaplarını yapmazlarsa, ortak paydalarda buluşup öncelikle yapılması gerekeni yapmazlarsa zaten hepimize geçmiş olsun. 

Madem hem CHP hem de MHP “bize kalsa koalisyonu hemen kurardık diyorlar, hemen şimdiden başlasınlar çalışmaya ve görüşmeye. Kökeni, görüşü ne olursa olsun, geçmişi temiz, düzgün, işinin ehli, TBMM’de yapılan yeminlere gönülden bağlı olacağına inanacağımız kabine adaylarını belirleyip, başta paraların sıfırlanmasından hak ihlallerine kadar gözümüz kapalı onlarcasını sayabileceğimiz “hesap sorma” ve YÜCE DİVAN dosyası başta olmak üzere, bir dahaki seçimlere kadar ortaya koyacakları projelerini açıklayıp SEÇİMLERDEN ÖNCE anlaşmazlarsa ortaya çıkacak resim farklı olmayacak, hatta tahminimce daha da kötü olacaktır.

Şu an mecliste muhalafet oylarının toplamı bile bunları yapmaya yetiyor. 

Bunları göremeyecek kadar akılsız, sessiz kalacak kadar vatansız, doğru adımı atamayacak kadar hesapsız mısınız gerçekten?Siz bunları yapmazsanız, şimdi olmasa da halk gereğini yapar.Bugün olmazsa, yarın olur.İşte o zaman sizler de bugün iktidarı ellerinde bulunduranlarla beraber aynı yargı ve aynı saygıyı görürsünüz.

Bu yazıyı paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Kaya Boztepe

Kaya Boztepe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir